IMG_0322

Wtorek

Śpiewaliśmy dziś piosenkę, której tekst brzmi “Na całym świecie dzieje się coś, w czym widać miłość Jezusa, to wspaniałe!” Czuję, że właśnie ta piosenka najlepiej opisuje ten wyjazd! To naprawdę wspaniałe, dostać przywilej głoszenia słowa Bożego wśród tych dzieci, z którymi normalnie nie moglibyśmy nawet porozmawiać. Ludzie uczą się o Jezusie na całym świecie i to cudowne widzieć, jak Bóg działa przez wszystkich polskich i amerykańskich opiekunów. Wszyscy opiekunowie dogadują się naprawdę dobrze – pomimo bariery językowej śmiejemy się razem i zawsze dobrze się bawimy, nawet jeśli nie wszystko rozumiemy! Jestem naprawdę pod wrażeniem tego, jak dobrze opiekunowie i dzieci mówią po angielsku! Gdybym była w ich wieku, na pewno nie potrafiłabym mówić w innym języku tak dobrze jak oni!

Po drugim dniu Day Campu odkryłam jak trudnym zadaniem jest uczenie dzieci, które obdarzają cię pustym spojrzeniem gdy zdanie jest za długie, by mogły je zrozumieć. Jednak zauważyłam, że bariera językowa praktycznie nie ma zanczenia, kiedy rozmawiamy o Jezusie. Oni wszyscy znali Jezusa, nawet zanim pojawili się na Day Campie. Znali Jego historię i wiedzieli, co dla nas zrobił! Czasem podczas śpiewania piosenek, są nawet szczęśliwsi niż my. Tak bardzo się cieszę, że mogę uczyć się angielskiego i poznawać Boga, a to wszystko w ciągu jednego tygodnia! Ich nie obchodzi to, że nie pachniemy najładniej przez brak klimatyzacji, ani to, że mamy rozczochrane włosy, oni są po prostu szczęśliwi, że możemy być tu i ich uczyć! Podsumowując, spędzam tu najwspanialsze dni w życiu i jestem szczęśliwa, że robię to wszytko dla Boga!

Taylor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>