img_0955

Ostatni dzień obozu

Nasz ostatni dzień spędziliśmy na uwielbianiu Jezusa przez Jego słowo oraz pieśni. Wspaniale było widzieć kościół pełen dzieci oraz ich rodziców – wszystkich gotowych na procję Bożego Słowa. Tematem dnia były skarby. Jezus jest naszym skarbem, Jego słowo, miłość, przebaczenie, nadzieja, łaska oraz Jego zbawienie.

W drugim rozdziale listu do Kolosan czytamy: „Aby pocieszone były ich serca, a oni połączeni w miłości zdążali do wszelkiego bogactwa pełnego zrozumienia, do poznania tajemnicy Bożej, to jest Chrystusa, w którym są ukryte wszystkie skarby mądrości i poznania”.

Bóg działał i był wśród nas przez cały czas, On mieszkał w sercu każdego i sprawiał, że jednoczyliśmy się w miłości, a z nieba wręcz spływały strumienie wyrozumiałości i zrozumienia. Co za przywilej, móc odkryć tajemnicę Chrystusa razem i doświadczyć niekończącego się źródła mądrości! Byliśmy naprawdę obficie błogosławieni. W sobotę polały się też jednak łzy – trzeba było powoli żegnać się z dziećmi, opiekunami, kucharkami oraz z Państwem Raszyk – wszystkimi, z którymi przez te 6 dni tak się zbliżyliśmy. W tym właśnie objawia się ten wielki sekret Bożej miłości!

I nawet jeśli czasem są jakieś językowe czy kulturowe przeszkody, nigdy nie czuje się dystansu, jedynie bliskość. Nikt nigdy nie czuje się odizolowany, tylko akceptowany. Dziękujemy Bogu za wspaniały dar Ducha Świętego, który zmienia nasze życie – było cudownym zobaczyć go w działaniu. Jest to skarb, który jest głęboko w naszej duszy i nigdy o nim nie zapomnimy. To jest to, co Bóg naprawdę dla nas przygotował, jeśli żyjemy dla Jezusa, niezależnie od tego gdzie jesteśmy. Dziękujemy wszystkim, którzy się modlili, którzy ofiarowali środki, którzy uczestniczyli w biegu „Rockin’ & Rollin’ with Poland”, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, że ta podróż się udała. Bóg wykorzystał was wszystkich po to, żeby być podparciem dla nas, które pozwoliło dokonać czegoś, o czym nawet nie myśleliśmy, że się uda. I patrząc wstecz wiemy, że nigdy nie osiągnęlibyśmy tego, czego udało się dokonać dzięki Jezusowi Chrystusowi, naszemu Zbawcy. Dziękujemy za dołączenie do nas – to było najlepsze poszukiwanie skarbu na jakim kiedykolwiek byliśmy!

Beth Schult